KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyertsteckningar 7096442
nr 709 6442
Lage Lindell
(1920-1980), Sverige
Blyertsteckningar , 2 st, Lage Lindell (1920-1980), osignerade, studier, 28x18
Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 15 augusti 2011
kl 17:39:06
12/8 19:34:11
Lage Lindell
Läs mer om Lage Lindell